Wybór modelki
Fotografuje wirtualne dziewczyny, metoda jest podobna do klasycznej fotografii.
Najpierw trzeba znaleźć modelkę wyszukać taką, która ma to coś warte sfotografowania. Różnica jest taka, że nie trzeba wyszukiwać w tłumie albo w agencjach modelek na podane słowa kluczowe. Wpisuje się do programu cechy wyglądu i szuka interesujących twarzy. Do tych zdjęć szukałem młodych modelek z cechami charakterystycznymi dla krajów i regionów świata.
Niestety ma się mały wpływ na wybór cech charakteru, które sprawiają, że z daną modelką jest wyjątkowa i lepiej lub gorzej się z nią współpracuje.
Ustawienia sceny świateł i aparatu.
Tak samo, jak w klasycznej fotografii można zrobić zdjęcia w świetle zastanym albo można przygotować scenę, tła i ustawiać światła ich ilość rodzaj i ustawienia. W tych zdjęciach jest miękkie światło studyjne ustawione pod kątem odbite i rozproszone ze światłami dopełniającymi.
Później wybieramy sprzęt i technikę fotografowania. To jest świetne, nie ogranicza nas budżet, więc wybrałem średni format, zdjęcia analogowe.
Ustawiamy modelki i kadr tak jak w klasycznej fotografii można czekać, aż same się ustawią lub je poinstruować.
Równocześnie wybieramy kadr, portret, półprofil patrz w obiektyw , patrz nad obiektyw, luźne ramiona, półobrót i tak dalej.
Ustawiamy jeszcze rodzaj filmu jego czułość np ISO 200 ogniskową tu 85 mm.
Przysłonę aparatu, aby uzyskać odpowiednią głębię ostrości F5,6 i F8 ustawiamy punkt ostrość w tym przypadku na oczy.
Robimy próbne zdjęcia patrzymy na podglądach wprowadzamy zmiany .
Później już jest z górki, uruchamiamy, program zaczyna nam generować zdjęcia.
Wybór kadru
Robiąc zdjęcia aparatem, podejmujemy wybór w trakcie nacisku na spust migawki.
Fotografując wirtualne osoby, dokonujemy wyboru później i to jest bardzo męczące, przeglądanie setek lub tysięcy zdjęć jest procesem ciężkim i męczącym. Nie da się tego zrobić na raz, bo przez znudzenie można łatwo pominąć lepsze zdjęcia wygenerowane później. Rozkłada się tę pracę na kilka dni.
Pozostaje ostatni etap powiększanie zdjęć i końcowa obróbka.
Później i tak ktoś napisze, że jest to bezwartościowy zlepek czyichś pikseli, taka opinia to tylko bezwartościowy zbiór cudzych liter 😀
Kolejna rewolucja w fotografii zaczynałem od fotografii analogowej, później nadeszła era fotografii cyfrowej, teraz jest fotografia generatywna, ciekawe co będzie dalej.