...

Fotografuje wirtualne dziewczyny

Wybór modelki
Fotografuje wirtualne dziewczyny, metoda jest podobna do klasycznej fotografii.
Najpierw trzeba znaleźć modelkę wyszukać taką, która ma to coś warte sfotografowania. Różnica jest taka, że nie trzeba wyszukiwać w tłumie albo w agencjach modelek na podane słowa kluczowe. Wpisuje się do programu cechy wyglądu i szuka interesujących twarzy. Do tych zdjęć szukałem młodych modelek z cechami charakterystycznymi dla krajów i regionów świata.
Niestety ma się mały wpływ na wybór cech charakteru, które sprawiają, że z daną modelką jest wyjątkowa i lepiej lub gorzej się z nią współpracuje.
Ustawienia sceny świateł i aparatu.
Tak samo, jak w klasycznej fotografii można zrobić zdjęcia w świetle zastanym albo można przygotować scenę, tła i ustawiać światła ich ilość rodzaj i ustawienia. W tych zdjęciach jest miękkie światło studyjne ustawione pod kątem odbite i rozproszone ze światłami dopełniającymi.
Później wybieramy sprzęt i technikę fotografowania. To jest świetne, nie ogranicza nas budżet, więc wybrałem średni format, zdjęcia analogowe.
Ustawiamy modelki i kadr tak jak w klasycznej fotografii można czekać, aż same się ustawią lub je poinstruować.
Równocześnie wybieramy kadr, portret, półprofil patrz w obiektyw , patrz nad obiektyw, luźne ramiona, półobrót i tak dalej.
Ustawiamy jeszcze rodzaj filmu jego czułość np ISO 200 ogniskową tu 85 mm.
Przysłonę aparatu, aby uzyskać odpowiednią głębię ostrości F5,6 i F8 ustawiamy punkt ostrość w tym przypadku na oczy.
Robimy próbne zdjęcia patrzymy na podglądach wprowadzamy zmiany .
Później już jest z górki, uruchamiamy, program zaczyna nam generować zdjęcia.
Wybór kadru
Robiąc zdjęcia aparatem, podejmujemy wybór w trakcie nacisku na spust migawki.
Fotografując wirtualne osoby, dokonujemy wyboru później i to jest bardzo męczące, przeglądanie setek lub tysięcy zdjęć jest procesem ciężkim i męczącym. Nie da się tego zrobić na raz, bo przez znudzenie można łatwo pominąć lepsze zdjęcia wygenerowane później. Rozkłada się tę pracę na kilka dni.

Pozostaje ostatni etap powiększanie zdjęć i końcowa obróbka.
Później i tak ktoś napisze, że jest to bezwartościowy zlepek czyichś pikseli, taka opinia to tylko bezwartościowy zbiór cudzych liter 😀
Kolejna rewolucja w fotografii zaczynałem od fotografii analogowej, później nadeszła era fotografii cyfrowej, teraz jest fotografia generatywna, ciekawe co będzie dalej.

Scroll to Top
Galeria Fraktale
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.